Севиля не остави шансове на закъсалия Гранада

09:42, 22 апр 17 / Спорт 25 247 Шрифт:

Отборът на Севиля записа 19-а си победа от началото на сезона в испанската Примера дивисион, предаде БГНЕС. В първа среща от 33-ия кръг андалусийци се наложиха у дома с 2:0 над борещия се за оцеляването си в елита тим на Гранада.

И двете попаденията на „Рамон Санчес Писхуан” бяха дело на бразилския полузащитник Гансо, който се разписа съответно в 4-ата и 46-ата минути.

С успеха Севиля събра 65 пункта и заема четвъртата позиция в класирането, с равен брой точки с третия Атлетико Мадрид, който обаче е с мач по-малко. Гранада пък остава в опасната зона – на предпоследното 19-о място със скромния актив от 20 точки. Тимът воден от легендата на Арсенал Тони Адамс е в серия от три поредни загуби в първенството и един от основните фаворити за отпадане в Сегунда.