Манчестър Сити разгроми Палас у дома

16:46, 06 май 17 / Спорт 25 292 Шрифт:

Отборът на Манчестър Сити записа важен успех в битката за топ 4, след като разби Кристал Палас с 5:0 в мач от 36-ия кръг на висшата лига, предаде БГНЕС.

"Гражданите" започнаха ударно на "Етихад" и поведоха в резултата още във втората минута, когато Давид Силва се възползва от грешка в защитата на гости и откри с точен изстрел от точката на дузпата. Възпитаниците на Пеп Гуардиола решиха изхода от двубоя в рамките на първите 15 минути на второто полувреме, след като капитанът Венсан Компани и халфът Кевид де Бройне вкараха нови два гола за домакините. В заключителните минути на срещата Рахийм Стърлинг и Николас Отаменди оформиха крайното 5:0.

След този успех Сити се изкачи до 3-то място в класирането с 69 точки, колкото има и четвъртият Ливърпул, който утре приема Саут Хемптън. Тимът на Кристал Палас ще продължи да трепери за елитния си статут, като за момента се намира на 6 точки от зоната на изпадащите.