Невяна Владинова спечели титлата в многобоя на Световната купа в София

18:01, 06 май 17 / Спорт 25 356 Шрифт:

Българската гимнастичка Невяна Владиновa дигна на крака публиката в зала „Арена Армеец“, след като днес си осигури титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София. Това предаде БГНЕС.

Владинова имаше преднина след вчерашните две изпълнения, след като получи 18,800 на обръч и 18.550 на топка.

Днес тя отново се представи отлично и записа 18.450 на бухалки и 18.200 на лента, с което убедително спечели надпреварата с общ резултат 74.000 точки. За българската гимнастичка това е първа титла в многобоя от Световна купа, а утре тя ще участва на финалите и на 4-те удара. Успехът за родната гимнастика бе допълнен от Катрин Тасева, която спечели сребърния медал в многобоя с резултат 70.450. Третото място в подреждането остана за представителката на Израел Линой Ашрам със 70.300.