Григор Димитров се справи с Карлович и е на осминафинал в Мадрид

23:12, 10 май 17 / Спорт 25 266 Шрифт:

В мач от втори кръг най-добрият ни тенисист се наложи с 6-3, 7-5 над хърватския гигант Иво Карлович за час и 15 минути игра. Григор демонстрира много солидна и добра игра и напълно заслужено се поздрави с втората си поредна победа, предаде БГНЕС.

Първата ни ракета започна колебливо и още в началния гейм Карлович получи три възможности за пробив, повеждайки с 0-40. Димитров обаче бързо стабилизира сервиса си и излезе от трудната ситуация, спечелвайки подаването си. Поставеният под номер 12 в схемата българин тотално обърна нещата в своя полза, след като в ответния гейм успя да пробие хърватина, а впоследствие да затвърди преднината си за 3-0.

До края на сета Григор не изпусна водачеството и затвори първата част на свой сервис за 6-3. Вторият сет бе далеч по-равностоен, като и двамата тенисисти сервираха много солидно. Все пак хасковлията отново наложи волята си и след решаващ пробив в гейм номер 11 поведе с 6-5, а след това приключи срещата на свой сервис за крайното 7-5. Така Гришо постигна четвърта победа над този съперник от общо шест изиграни срещи помежду им.

За място на четвъртфиналите българинът ще спори с осмия поставен Доминик Тийм от Австрия.