„Нефтохимик“ победи в първия мач в битката за оцеляване

21:05, 18 май 17 / Спорт 25 371 Шрифт:

„Монтана“ и „Нефтохимик“ изиграха първия мач от полуфиналния плейаут за оставане в Първа лига. Нафтата категорично бе по-добрият отбор през целия мач и съвсем логично се поздрави с победата, съобщиха от бургаския клуб.

Още в началото на срещата „Нефтохимик“ притисна своя съперник и Яни Пехливанов нацели гредата след страхотен удар от 20 метра в 8-ата минута. Логичното се случи в 16-ата, когато се стигна до дузпа за бургазлии. Костадин Хазуров бе точен и даде аванс за „шейховете“. Малко след това след с една прекрасна контраатака Нафтата отбеляза красив втори гол. След това попадение „Нефтохимик“ се дръпна леко назад и разчиташе на контраатаки. До края на първото полувреме не паднаха други попадения.

С началото на второто полувреме логичното се случи и бургазлии отбелязаха трети гол отново чрез Костадин Хазуров. Почетното попадение за „Монтана“ падна в края на мача, когато Петър Атанасов се възползва от неразчетено излизане на Янко Георгиев и го прехвърли.

Мачът реванш между двата отбора ще е на 22 май, понеделник, от 17:30 часа на стадион „Лазур“.