Бъдещите носители на „Златната топка“ и на „Златната обувка“ в спор за място на финала

12:50, 11 юли 18 / Спорт 25 535 Шрифт:

Вече е известен единият финалист на световното първенство. Това е отборът Франция, който снощи в Санкт Петербург победи тима на Белгия с 1:0. Гола отбеляза Самуел Юмтити в 51-та минута.

Тази вечер ще стане известен и другият финалист от полуфинала Англия-Хърватия в Москва. Т

„Тази вечер на Лужники ще видим бъдещия носител на „Златната топка“ срещу бъдещия носител на „Златната обувка“, пише популярно хърватско издание, като визира Лука Модрич и Хари Кейн.

Близо 20 000 души празнуваха по улиците в Париж след класирането на тима на финалите, предаде БНР. Медиите не пестят похвалите за отбора и пишат, че Юмтити е „откъснал опашката на дяволите“, а вратарят е бил „стратосферичен“.

Настроенията в Белгия са на обратния полюс, но надеждите са насочени към мача за третото място, тъй като то би било подобрение спрямо завоюваното през 1986 година четвърто.

Финалната среща в Москва също е на „Лужники“ от 18 часа в неделя.