Серена Уилямс претърпя най-тежката си загуба

14:50, 01 авг 18 / Спорт 25 493 Шрифт:

Носителката на 23 титли от Големия шлем Серена Уилямс претърпя най-тежкото поражение в кариерата си на старта на турнира в Сан Хосе, Калифорния. 36-годишната американка загуби от британката Йохана Конта с 1:6, 0:6 след само 51 минути игра. Конта спечели 12 поредни гейма.

Серeна допусна седем двойни грешки и бе пробита шест пъти, като в същото време нито веднъж не застраши сервиса на британката. За място в четвъртфиналите Конта ще спори с представителката на домакините София Кенин.

„За мен беше привилегия да бъда на един корт със Серена. Тя очевидно не игра най-добрия си тенис. Аз се опитах да играя по моя си начин и мисля че успях“, заяви Конта след мача.

Поставена под №1 в турнира е Гарбине Мугуруса, която в първи кръг почива, а във втори ще играе ще играе с Виктория Азаренка.